pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1240

Dzieci z PP 4 z wizytą w straży

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

W maju Przedszkole Publiczne nr 4 z Pszczyny na zaproszenie taty jednego z dzieci, gościło w jednostce Straży Pożarnej w Katowicach-Piotrowicach. Wycieczka ta niewątpliwie długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, bowiem w sposób bardzo ciekawy dzieci zapoznane zostały z pracą strażaka.

Dzieci z PP 4 z wizytą w straży - 05.2015 · fot. Publiczne Przedszkole nr 4


Na początku zwiedziliśmy pomieszczenie, w którym pracują osoby odpowiedzialne za przyjmowanie wszystkich zgłoszeń. Wyjaśnione zostało dzieciom, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia własnego bądź życia innych ludzi.

Po tym wstępie obejrzeliśmy wszystkie wozy strażackie łącznie z ich wyposażeniem, zaprezentowano nam różne sprzęty potrzebne strażakom w ich pracy. Pokazana została czynność rozwijania i zwijania węży strażackich, rozkładania drabiny; każdy mógł potrzymać węża z tryskającą wodą i przez chwilę wcielić się w postać strażaka gaszącego pożar. Niewątpliwie największą atrakcją tej wycieczki była krótka przejażdżka każdego dziecka prawdziwym wozem strażackim.

Wycieczka ta uświadomiła dzieciom, na czym tak naprawdę polega praca strażaków, mianowicie to, że oprócz gaszenia pożarów strażacy wykonują wiele innych zadań ratujących życie człowieka. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć i przekonać się jak ciężka, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest ta praca. Zadawały wiele pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź dostosowaną do ich wieku. Same wykazały się dużą wiedzą, doskonale znały numer alarmowy do straży pożarnej oraz wiedziały, jakie informacje podać przez telefon.

Na zakończenie naszej wizyty wszystkie dzieci serdecznie podziękowały za umożliwienie zwiedzania straży oraz miłe i serdeczne przyjęcie nas.

Beata Górska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj