pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2005
  • wyświetleń: 1383

Wieczorna wizyta w zamku

- Zamek zrobił na nas duże wrażenie, warto było tutaj być, żeby zobaczyć wiele ciekawych miejsc, których podczas normalnej wizyty nie mielibyśmy okazji ujrzeć na własne oczy. Pierwszy raz byliśmy w piwnicach, zazwyczaj podczas wizyt w muzeum nie było sposobności żeby wszystkiemu bardziej się przyjrzeć i zastanowić. To zwiedzanie było także okazją do dowiedzenia się czegoś więcej na temat historii zamku i ciekawostek z życia „panów” na tej ziemi - te słowa to pierwsze wrażenia po późno wieczornym zwiedzaniu pszczyńskiego zamku.

Niecodzienną okazję zobaczenia zamku o tej porze miały osoby, które wylicytowały 9 stycznia tę atrakcję podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pszczyńskim rynku.

Zasilenie konta Wielkiej Orkiestry o 800 złotych pozwoliło kilku młodym chłopakom, którzy połączyli siły ze starszymi od siebie biznesmenami, zobaczyć w ostatni piątek lutego zamek po zmierzchu, łącznie z piwnicami.

Grupę oprowadzała Cecylia Gałaszek z Muzeum Zamkowego, która niezwykle ciekawie opowiadała historię pałacu. Duże wrażenie na zwiedzających zrobił Gabinet Miniatur, którego nazwa nawiązuje do dawnych pomieszczeń kolekcjonerskich. Zgromadzono w nim prawie dwieście miniatur, sylwetek i płaskorzeźb. Wystawa stała się też pretekstem do pokazania grupy małych portretów różnego pochodzenia, do tej pory przechowywanych w muzealnych magazynach.

Więcej czytaj w Głosie Pszczyńskim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.