pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2015
  • 16 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2801

Przebudowa ul. Górnośląskiej

Trwa przebudowa ul. Górnośląskiej w Gilowicach i Pszczyńskiej w Woli. 17 czerwca (środa) zostanie zamknięty odcinek od skrzyżowania z ul. Korfantego w Gilowicach do skrzyżowania z ul. Międzyrzecką w Woli. Prosimy kierowców o ostrożność i kierowanie się na objazdy.

Przebudowa Wola
Przebudowa drogi między Gilowicami a Wolą · fot. Powiat


Zakończyły się już prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej na ulicy Pszczyńskiej w Woli. W przyszłym tygodniu inwestycja wejdzie w kolejną fazę. 17 czerwca (środa) na ok. 6 tygodni zostanie wyłączony z ruchu odcinek drogi od skrzyżowania ulicy Korfantego w Gilowicach do skrzyżowania z ulicą Międzyrzecką w Woli. W tym czasie wykonane zostaną poszczególne warstwy podbudowy i pakiet warstw bitumicznych.

Dla kierowców przygotowano dwa warianty objazdów. Trasa pierwszego wariantu objazdu dla ruchu osobowego prowadzi ulicami: Korfantego i Starorzeczną. Drugi wariant (dotyczy on również ruchu ciężkiego) został wyznaczony ulicami: Korfantego, Sportową, DW 931, Kopalnianą oraz Międzyrzecką (zobacz mapę). Przepraszamy za utrudnienia i prosimy kierowców o ostrożną jazdę!

"Przebudowa ciągu komunikacyjnego drogi powiatowej nr 4137S tj. ul. Górnośląskiej w Gilowicach i ul. Pszczyńskiej w Woli" to największa inwestycja powiatu pszczyńskiego w tym roku. Jej koszt to ponad 4 mln zł. Realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) - kwota dofinansowania wynosi ponad 2 mln zł (ok. 50 % wartości zadania). Pozostałą część finansują wspólnie powiat pszczyński oraz gmina Miedźna.

Całe zadanie realizowane jest dwuetapowo: pierwszy etap robót obejmuje odcinek od ulicy Korfantego w Gilowicach do ulicy Międzyrzeckiej w Woli, drugi - odcinek od ulicy Międzyrzeckiej w Woli do ulicy Kopalnianej w Woli. Wszystkie prace powinny się zakończyć do 30 października.

Mapka objazdu
fot. Powiat

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.