pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2015
  • wyświetleń: 5065

Motocyklista na "podwójnym gazie"

3 lata bez prawa jazdy i wpłata 5 tys. zł. na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach to konsekwencje prawne, z którymi przyjdzie się teraz zmierzyć 21-latkowi z Goczałkowic Zdroju. Kilka dni po wejściu w życie nowych przepisów jechał bowiem na tzw. "podwójnym gazie". Podczas przesłuchania przyznał, że nie spodziewał się takich kar.

W maju tego roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, bardziej zaostrzone w stosunku do niesfornych kierowców, a w szczególności nietrzeźwych i jadących za szybko. Przykład 21-letniego motocyklisty z Goczałkowic jest pierwszym w powiecie pszczyńskim, kiedy to kierowca traci prawo jazdy na 3 lata.

Młodzieniec wpadł w ręce mundurowych na ul. Kopernika w Pszczynie. Zwrócił uwagę policjantów swoim nieodpowiednim zachowaniem na drodze. Poruszając się w obszarze zabudowanym nieustannie naciskał bowiem na klakson. Przypuszczenia mundurowych potwierdził wynik badania. Mężczyzna kierował, mając prawie promil alkoholu w organizmie.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.