pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2015
  • 3 lipca 2015
  • wyświetleń: 3516

Pokazy ratownictwa w Kobiórze

W piątek, 26 czerwca po raz trzeci ponad czterdzieścioro dzieci spotkało się na ogniskowym czytaniu, w tym roku połączonym z pokazem ratownictwa medycznego, przeprowadzonego przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Kobiórze. Obie jednostki znakomicie się uzupełniały, przekazując dzieciom swoją wiedzę i doświadczenie oraz z ogromną cierpliwością odpowiadali na pytania.

Pokazy ratownictwa w Kobiórze - 26.06.2015 · fot. GBP Kobiór


Radością dla milusińskich było bandażowanie, podłączanie kroplówek, ćwiczenia na fantomach, mocowanie na deskach, przenoszenie na noszach oraz ćwiczenia przeprowadzane w karetce pogotowia, gdzie można było poznać całą aparaturę medyczną. Dzieci nie tylko poznały tajniki ratownictwa, ale również wysłuchały pogadanek na temat bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji.

Po pokazie odbyło się ognisko, a przy nim czytanie wesołych wierszyków "Sny i Tobołki pana Pierdziołki", pieczenie kiełbas, zabawy, śpiewy i i pokazy taneczne dzieci. Dzięki takim działaniom, chcemy zaszczepić dzieciom chęć do czytania, utwierdzić w przekonaniu że, książka to żródło wiedzy, informacji oraz przyjemności. Chcemy pokazać że, Biblioteka jest miejscem przyjaznym, gdzie nie tylko wypożycza się książki, lecz można miło i przyjemnie spędzić czas.

Dziękujemy wszystkim oraz każdemu z osobna za każdy miły gest i dobre słowo, a przede wszystkim mieszkańcom budynku przy ul. Centralnej 59.

new / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.