pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2815

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed mailami i telefonami z informacją o możliwości przeliczenia świadczeń wypłacanych przez ZUS. Osoby podszywające się pod pracowników ZUS mogą kierować do emerytów zawirusowaną korespondencję elektroniczną lub namawiać do płatnych porad.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ZUS
ZUS ostrzega przed oszustami. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W ostatnich dniach do niektórych z klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarła korespondencja mailowa z informacją o możliwości przeliczenia emerytury w związku ze zmianą przepisów Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która wskazywała jakoby jej nadawcą był sam Zakład. Dla osób zainteresowanych przeliczeniem świadczeń podany był adres kontaktowy dyrektora i zastępcy dyrektora oddziału ZUS. Mail zawierał również załącznik, który był najprawdopodobniej zawirusowany. Inni klienci odebrali z kolei telefony z informacją o możliwości przeliczenia emerytury w oparciu o nowe przepisy i sugestią spotkania z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mówi Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak dodaje, pracownicy ZUS nie przesyłają klientom korespondencji mailowej z informacją o możliwości skorzystania z przeliczenia świadczenia, nie kontaktują się też w tej sprawie telefonicznie. - Stąd uczulamy i prosimy o ostrożność. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość co do wiarygodności kontaktujących się osób, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560-16-00 - mówi Beata Kopczyńska.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.