pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1248

Szlachetna Paczka szuka liderów

Lubisz wyzwania, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych i chcesz się rozwijać? Dołącz do Drużyny Szlachetnej Paczki i zostań liderem w Pszczynie.

Paczka szuka ponad 700 osób, które poprowadzą rejony w całej Polsce. To ważny moment w projekcie, bo tylko tam, gdzie teraz znajdzie się lider, w grudniu projekt dotrze z pomocą do potrzebujących. Lider buduje zespół wolontariuszy i razem z nim wchodzi w trudny świat biedy. Dba o powierzony mu rejon oraz integrację swojej drużyny. Współpracuje z instytucjami publicznymi, organizuje szkolenia, zapewnia zaplecze logistyczne akcji oraz organizuje Finał projektu. To od lidera zależy, ile rodzin w rejonie otrzyma pomoc.

- Jako lider weszłam w trudny świat biedy, to otworzyło mnie na innych ludzi. Realnie mogłam zmieniać otaczający mnie świat, a oprócz tego poznałam niesamowite, pełne energii i chęci działania osoby - opowiada Sylwia, liderka, która zarządzała zespołem 43 wolontariuszy.

Szlachetna Paczka szuka liderów


- Lider to jest ktoś! Podczas prowadzenia rejonu sprawdza się jak żołnierz w elitarnej jednostce komandosów. Praca lidera to ścieżka bohatera, który daje z siebie 100%, a podejmując wyzwanie, staje się zwycięzcą - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. - To rola odpowiedzialna, wymaga poświęcenia, wyjścia ze sfery komfortu, zmagania się z czymś, co na początku przerasta. Jednocześnie to zadanie niezwykle satysfakcjonujące - daje możliwość podniesienia swoich umiejętności interpersonalnych i rozwoju - dodaje.

W 2014 roku Szlachetna Paczka zjednoczyła 2,5% Polaków - wolontariuszy, dobroczyńców, darczyńców oraz członków rodzin w potrzebie. Impuls do zmiany życia dotarł do 19.580 potrzebujących rodzin, a wartość pomocy przekroczyła 42 miliony złotych! W organizację projektu włączyli się m.in. Bronisław i Anna Komorowscy, Kamil Stoch wraz z drużyną skoczków narciarskich, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mariusz Wlazły i Jakub Błaszczykowski.

Aby zostać liderem Szlachetnej Paczki wejdź na www.superw.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.