pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2005
  • wyświetleń: 1117

Zasady i odstępstwa

Coś drgnęło w sprawie zasad sprzedaży lokali stanowiących mieszkaniowy zasób gminy oraz lokali o przeznaczeniu innym niż mieszkalne. Na ostatniej sesji radni przyjęli nową uchwałę, dającą szansę na wykup na starych warunkach tym, którzy się o ten wykup starali, a z różnych przyczyn takiej możliwości nie dostali.

Walczącym o to radnym nie podobały się jedynie "odstępstwa", jakie w uchwale wprowadzono. Na koniec dyskusji pojawił się też jednak głos zdecydowanie przeciwny uchwale zezwalającej na sprzedaż budynków z podziałem na części. - W centrum będą slumsy - padło uzasadnienie.

- Ta uchwała jest dobra - uważa radna Sylwia Caputa, członkini komisji rewizyjnej, jedna z radnych zaangażowanych w sprawę uregulowania zasad sprzedaży lokali.

Jak nam tłumaczy, w załącznikach są teraz wykazy budynków, które mogą zostać wykupione według starych preferencyjnych zasad. Co ważne, wykazy te zostały uzupełnione o budynki, których wcześniej nie było w uchwale (do komisji rewizyjnej zgłosiły się osoby, które złożyły wnioski o wykup, ale z jakichś przyczyn do tego wykupu nie doszło).

- Wadą uchwały są jednak niektóre "odstępstwa" - dodaje radna.

Więcej czytaj w Echu.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.