pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1523

Przegląd samochodu po zimie!

Artykuł sponsorowany:

Wydaje się, że sezon zimowy możemy uznać za zakończony. Wielkimi krokami zbliża się majówka, która stanowi rozpoczęcie okresu letniego. Wielu z nas spędzi ten czas poza domem. Zadbajmy więc o stan techniczny naszego auta, aby podróż była bezproblemowa i bezpieczna.

Witpol, Hyundai


Zapraszamy na www.witpol-auto.pl !

Po zimie, zwróćmy uwagę na wycieraczki. Ich prawidłowe działanie poprawia nasze bezpieczeństwo w trudnych warunkach pogodowych. Jeżeli zauważymy, że wycieraczki nie zbierają wody, piszczą lub co gorsza powodują zarysowania na szybie to jak najszybciej dokonajmy ich wymiany. Pamiętajmy przy tym, że każdy model samochodu posiada inny rozmiar wycieraczek. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni jaki model i rozmiar wycieraczek powinniśmy zastosować, lub wymiana sprawia nam trudność, to radzimy skontaktować się z pracownikiem serwisu.

Strefa klimatyczna, w której znajduje się nasz kraj sprawa, że jako właściciele samochodów musimy w większym stopniu niż nasi zachodni sąsiedzi, zwrócić uwagę na stan elementów zewnętrznych samochodu. Różnice temperatur, wilgotności, czy nawet nasłonecznienia pomiędzy sezonami oraz stosowana na drogach sól, może negatywnie wpłynąć na stan karoserii oraz elementów zewnętrznych pojazdu. Pamiętajmy, że samochód oprócz elementów metalowych posiada również części wykonane z gumy czy tworzywa. Aby móc ocenić stan samochodu pod tym kątem, należy go najpierw dokładnie umyć. Dopiero na czystym aucie będziemy w stanie zobaczyć ewentualne ogniska korozji, zmatowienia lub zarysowania. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego - nie czekajmy, udajmy się do serwisu w celu fachowej oceny zniszczenia i możliwych sposobów naprawy. Pamiętajmy, że nie każda usterka karoserii wiąże się z malowaniem, ale ocenę tego pozostawmy fachowcom.

O ile jesteśmy w stanie we własnym zakresie wykryć uszkodzenia karoserii, sprawa komplikuje się w przypadku podwozia. Tutaj niezbędne jest podniesienie auta i fachowa ocena stanu elementów. Pracownik serwisu dokonuje sprawdzenia czy elementy metalowe nie ulegają korozji lub innym uszkodzeniom mechanicznym, a także czy nie mają miejsca wycieki płynów eksploatacyjnych. Nie bagatelizujmy tego tematu - zaawansowana korozja zmniejsza trwałość elementów. Natomiast nawet drobne wycieki płynów eksploatacyjnych mogą doprowadzić do złego funkcjonowania niektórych układów a tym samym do groźnych sytuacji również podczas jazdy. Wykonanie w serwisie przeglądu elementów podwozia w połączeniu z jego konserwacją pozwoli uniknąć kosztownych w naprawie uszkodzeń.

Rzeczą, która bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników drogi jest stan ogumienia. Wymiany opon należy dokonać w serwisie, ponieważ wiążą się z tym czynności, które ciężko będzie nam wykonać samemu. Pamiętajmy, że opona ulega zużyciu i z czasem traci swoje właściwości, co przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Pracownik serwisu dokonuje oceny zużycia ogumienia i poinformuje czy konieczna jest wymiana opony na nową. Zużyciu ulega również felga na której osadzona jest opona. Aby ocenić w jakim stopniu felga uległa odkształceniu dokonuje się jej wyważania, a następnie stosuje się specjalne odważniki aby uzyskać odpowiednie parametry.

Odpowiednie przygotowanie naszego samochodu pozwala na komfortowe i bezpieczne podróżowanie nam i naszym bliskim. Zadbajmy więc o to by czas, który przeznaczyliśmy na wypoczynek nie był popsuty przez usterki samochodu, których mogliśmy uniknąć.

---

Witpol - Salon Studzienice
ul. Jaskółek 21
43-215 Studzienice
(obok trasy Katowice-Bielsko Biała)