pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2015
  • 28 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 10286

Maturzyści odebrali świadectwa

Tegoroczni maturzyści w piątek, 24 kwietnia zakończyli rok szkolny. W największej powiatowej szkole ponadgimnazjalnej - Powiatowym Zespole Szkół nr 2 świadectwa ukończenia szkoły odebrało niemal 180 uczniów klas III liceum oraz klas IV technikum. Przed nimi matura.

Maturzyści z PZS 2 odebrali świadectwa - 24.04.2015 · fot. Powiat


Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie to największa szkoła ponadgimnazjalna prowadzona przez powiat pszczyński. Tegoroczni maturzyści kształcili się tu w aż dziewięciu klasach - dwóch liceum ogólnokształcącego (45 osób) oraz w siedmiu klasach technikum (132 osoby): informatycznego; hotelarskiego; geodezyjnego; architektury krajobrazu i rolniczego; kucharskiego; ekonomicznego i organizacji reklamy, a także logistycznego i organizacji reklamy.

Maturzyści z PZS 2 odebrali świadectwa - 24.04.2015
Zakończenie szkoły w PZS nr 2 - 24.04.2015 · fot. Powiat


Abiturienci, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 złożyli wpisy do złotej księgi. Najwyższą średnią na świadectwie ukończenia szkoły uzyskały: Hanna Larysz (LO, średnia 5,12) oraz Sylwia Kuś (technikum, 5,31). Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły, Piotra Cygana oraz swoich wychowawców nagrody książkowe, specjalne wyróżnienia odebrali także sportowcy, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Listy gratulacyjne trafiły do rąk rodziców wyróżniających się uczniów.

Maturzyści z PZS 2 odebrali świadectwa - 24.04.2015
Zakończenie szkoły w PZS nr 2 - 24.04.2015 · fot. Powiat


Uczniom gratulował starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Kończycie naukę w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w roku jubileuszowym, po 70 latach od rozpoczęcia kształcenia uczniów tej szkoły. To zobowiązuje was jako absolwentów tej największej powiatowej szkoły i jednej z najlepszych w regionie, kształcącej na kierunkach technicznych do tego, aby ścieżki, które wybraliście, bądź które będziecie wybierać, zawsze były nacechowane tą naszą pszczyńską tradycją. Chciałbym żeby wasze drogi, których będzie wiele i które będą na pewno kręte i różne, zawsze były świadectwem tego, że kończyliście świetną szkołę, braliście udział w waszym wspólnym dojrzewaniu pod okiem świetnych profesorów. Przed wami matura i taka krótka moja reminiscencja - maturą trochę się trzeba przejmować, ale nie za bardzo. Połamania pióra! - życzył Paweł Sadza.

Maturzyści z PZS 2 odebrali świadectwa - 24.04.2015
Zakończenie szkoły w PZS nr 2 - 24.04.2015 · fot. Powiat


Młodzieży gratulował również dyrektor szkoły, Piotr Cygan, który podkreślał, że tegoroczni maturzyści uzyskali naprawdę świetne wyniki w nauce. - To była wielka przyjemność, móc uścisnąć wam dłoń. Życzę powodzenia na maturze i egzaminie z przygotowania zawodowego, który jest nieraz trudniejszy niż matura - podkreślał.

W niejednym uczniowskim oku kręciła się łza. - Chciałbym tu zostać jeszcze na kolejny rok - przyznał Dawid. Uczniowie ostatnich klas do szkoły wrócą już 4 maja, bo właśnie wtedy rozpocznie się tegoroczna matura.

ups, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.