pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3875

Ukradł 150 paczek papierosów

19-letni tyszanin wyszedł ze sklepu w Piasku z wagonem papierosów, nie płacąc. Kradzież zarejestrowały kamery monitoringu, dzięki czemu policjanci szybko ustalili sprawcę. Okazało się, że ta sama osoba kradła wcześniej... cukierki.

Szybki sposób kradzieży obrał sobie 19-latek z Tychów. Wchodził do sklepu, rozglądał się szukając interesującego go towaru, po czym zabierał go i pośpiesznie opuszczał budynek. W ten sposób 16 kwietnia jego łupem padło 150 paczek papierosów, których wartość wyceniono na 2,5 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że na początku marca w podobny sposób ten sam mężczyzna skradł 40 kilogramów cukierków. To pozwoliło na ostateczne potwierdzenie jego danych, zatrzymanie go i przedstawienie mu zarzutu. Zarówno wtedy, jak i teraz nastolatek sprzedał cały towar. Jak wyjaśniał, większość uzyskanych pieniędzy wydał "na życie", a reszta rozeszła się.

O jego dalszym losie będzie teraz decydował sąd i prokurator. Kodeks karny za tego tupu przestępstwo przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.