pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3295

Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

Gimnazjaliści z Miedźnej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej wygrali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Już w sobotę będą reprezentować powiat pszczyński podczas eliminacji okręgowych w Mazańcowicach.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym - 20.04.2015 · fot. Powiat


Uczniowie z gimnazjów w Kobiórze, Pawłowicach, Miedźnej, Kryrach, Goczałkowicach-Zdroju i Studzionce oraz uczniowie szkół podstawowych w Goczałkowicach-Zdroju, Mizerowie, Wiśle Małej, Miedźnej, Krzyżowicach i Kobiórze wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, które odbyły się 20 kwietnia w szkole i hali sportowej w Goczałkowicach.

Każdą szkołę reprezentowały trzy- lub czteroosobowe drużyny. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać test z zagadnień dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, prezentowali również swoje umiejętności jazdy na rowerze po trudnym torze przeszkód. Drużynowo wykonywali zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W skład komisji sędziowskiej weszli nauczyciele, a nad całością konkursu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Każdy z uczestników turnieju otrzymał odblaskową opaskę przekazaną przez katowicki WORD.

Najlepsi w gronie szkół podstawowych okazali się reprezentanci SP nr 13 w Wiśle Małej (w składzie: Sebastian Bołdys, Kuba Ziebura, Karolina Kajstura oraz Ola Gajda). Bezkonkurencyjni wśród gimnazjalistów byli uczniowie z Miedźnej w składzie: Bogusław Szafron, Mateusz Kędzior oraz Krzysztof Polok. To te dwie drużyny będą reprezentować nasz powiat w etapie okręgowym konkursu. Drugie miejsce wśród szkół podstawowych zajęła drużyna z Mizerowa, a trzecie - z Miedźnej. W kategorii gimnazjów na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z placówki w Studzionce, a trzecim - w Kryrach.

- Stróże prawa i opiekunowie w szkołach wiążą z tego typu przedsięwzięciami duże nadzieje. Liczą, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zmniejszy ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem - informuje st. asp. Karolina Błaszczyk z pszczyńskiej policji.

Organizatorami powiatowych eliminacji były: KPP Pszczyna oraz powiat pszczyński.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.