pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5695

29 kierowców przekroczyło prędkość

We wtorek na pszczyńskich drogach prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". 29 osób ukarano mandatami.Akcja policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Policjanci ruchu drogowego zostali dodatkowo wyposażeni w nowe urządzenie do pomiaru prędkości. Mowa o laserowym mierniku, który uskutecznił walkę policjantów z piratami drogowymi, którzy nadmiernie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W całym województwie tego dnia wzięło udział 426 policjantów, którzy skontrolowali około 2700 pojazdów. Mundurowi odnotowali blisko 2400 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących. Około 2300 osób ukarano. W ręce pszczyńskich policjantów wpadło 29 kierowców, którzy zostali ukarani mandatem karnym.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.