pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3537

Wolontariusze u Prezydenta RP

Zostali wybrani z ponad 120 tysięcy wolontariuszy tegorocznego 23. już finału WOŚP. Kiedy wysyłali swoje zgłoszenie, nie liczyli za bardzo, że znajdą się pośród 200 wybranych. A jednak się udało! 25 marca czterech wolontariuszy WOŚP z pszczyńskiej Wichury gościło u samego Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim!

Pszczyńscy wolontariusze WOŚP z Wichury u Prezydenta RP - 25.03.2015 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Najpierw spacer po stolicy- Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Pomnik Mickiewicza, Stare Miasto a w nim: Zamek Królewski, Syrenka Warszawska i Kolumna Zygmunta. Z daleka mogli również podziwiać stadion narodowy. Kiedy nadeszła godzina 13.00, wszyscy zebrani pod Pałacem Prezydenckim wolontariusze WOŚP z całego kraju, zostali wpuszczeni przez służby BOR do środka.

Po wejściu do sali konferencyjnej zaproszeni goście z niecierpliwością oczekiwali prezydenta RP oraz Jurka Owsiaka. Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęło się oficjalne spotkanie. Najpierw przemawiał znany wszystkim w Polsce i prawie na całym świecie - Jurek Owsiak. Przede wszystkim dziękował wolontariuszom za ich ciężką pracę ale również swoim współpracownikom i tym, którzy całym sercem angażują się w pracę wolontariatu. Można było zobaczyć na filmie oddziały geriatryczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny ufundowany przez fundację WOŚP.

Następnie głos zabrał prezydent, który z kolei serdecznie dziękował Jurkowi za to wszystko co robi dla Polski i Polaków. Bardzo ciepłe słowa skierował w stronę 200 spośród 120 tysięcy wolontariuszy 23 finału, którzy te słowa przekazali dalej w świat, tak by każdy poczuł jaki jest ważny i jak ciężką pracę wykonuje. - To ja wam serdecznie dziękuję za waszą pracę, za wasz entuzjazm, za waszą radość i umiejętność pracowania dla innych - powiedział Bronisław Komorowski.

- To miła okazja do podziękowań. Chcę w imieniu całej Polski podziękować wam wszystkim. Pragnę podziękować Jurkowi Owsiakowi, jego żonie, całej fundacji, 120 tysiącom wolontariuszy oraz wszystkim osobom, które wrzucały do skarbonek WOŚP choćby symboliczną złotówkę - podkreślał prezydent. - Myślę, że macie wszyscy ogromną satysfakcję z tego, że reprezentujecie i zasłużyliście na wdzięczność Polski dobrych, radosnych uczuć, Polski dobrych, radosnych emocji. Bo przecież w tym wszystkim, co robicie jest wiele dobrych emocji - mówił. Przyznał też, że niektórzy krytykują WOŚP. - Ale jestem pewien, że Polska radosnych, dobrych uczuć jest Polską o wiele większą, o wiele ważniejszą. To jest ta Polska, którą staramy się budować - zaznaczył prezydent.

Po części oficjalnej była chwila czasu na zdjęcia i wpisy do kroniki, a później poczęstunek w pałacu prezydenckim - obiad oraz ciasto na deser.

Tyle wrażeń i emocji dostarczyła ta wizyta, że nie sposób wyrazić ich w słowach. Najlepiej oddają te uczucia zdjęcia, na których widać zadowolenie i euforię płynącą ze spotkania.

Niniejszym przekazujemy serdeczne podziękowania pszczyńskim wolontariuszom z ust samego Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Jurka Owsiaka!

Kolejny finał już w styczniu 2016 roku! My jak zawsze gramy i zapraszamy do wolontariatu! Się ma!

Joanna Rozmus-Cader

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.