pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1860

Więcej patroli na drogach

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu to przedświąteczna oferta pszczyńskiej policji. Dzisiaj, niemalże od świtu, trwają wzmożone działania " Bezpieczny Weekend" ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dla policjantów ruchu drogowego święta Wielkanocy to okres wytężonej pracy. W tym czasie, stróże prawa zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy są trzeźwi, nie szarżują podczas jazdy, mają zapięte pasy i czy dzieci podróżują w fotelikach.

Policjanci, przez najbliższe cztery dni, będą reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych. Ich uwadze nie umknie stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Mundurowi będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. W te święta, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Kierowcy, którzy spowodują zagrożenie i naruszą obowiązujące przepisy będą musieli liczyć się ze zdecydowaną i nieustępliwą reakcją stróżów prawa.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiejnocy to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.