pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 6789

Wypił wino i okradł brata

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 27-letni łączanin, który dwukrotnie włamał się do pokoju swojego brata, żeby napić się swojskiego wina. Przy okazji jednej z takich degustacji zabrał również schowane w szafce pieniądze. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator.

Korzystając z nieobecności domowników, 27- latek podważył śrubokrętem zamek w drzwiach i wszedł do pokoju brata. Tam, po wypiciu domowego trunku postanowił zapalić papierosa. W tym celu przeszukał pomieszczenie. Znalazł jedynie piwo, więc postanowił zabrać je "na później". Na drugi dzień sytuacja powtórzyła się, z tym że, tym razem łupem podejrzanego padło 200 złotych. Skradzione bratu pieniądze wydał na alkohol.

Jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty w tej sprawie. Przyznał się do obydwóch. Kodeks karny w przypadkach kradzieży poprzedzonych włamaniem przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.