pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1859

Jabłko za brak samochodu w pracy

Wójt gminy Pawłowice - Franciszek Dziendziel w środę 1 kwietnia (i nie był to żart primaaprilisowy) zachęcił do wzięcia udziału w akcji promującej ideę zerwania na jeden dzień z najbardziej trującym i terenochłonnym środkiem poruszania się - samochodem.

Jabłko, samochód, Pawłowice, akcja, inicjatywa
Każdy pracownik, który nie przyjechał do Urzędu Gminy samochodem, dostawał jabłko. · fot. UG Pawłowice


Każdy pracownik Urzędu Gminy, który mimo niepogody przyjechał do pracy na rowerze, komunikacją lokalną lub przyszedł pieszo - otrzymał jabłko. Do akcji włączyło się Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach, Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach oraz Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krzyżowicach, których pracownicy również zrezygnowali z samochodów.

Celem akcji jest promocja zachowań proekologicznych, zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza w gminie oraz pokazanie, że życie bez samochodu w naszej gminie jest możliwe i może być o wiele przyjemniejsze. Być może w przyszłości stanie się to tradycją i każdy pierwszy dzień roboczy miesiąca będzie "Dniem bez samochodu w Gminie Pawłowice".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.