pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2015
  • 16 maja 2015
  • wyświetleń: 1844

Nagrody dla przestrzeni publicznych

Trwa XVI edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Jeśli znasz jakieś ciekawe miejsce, które zasługuje na nagrodę, zgłoś jego kandydaturę!

W tegorocznej edycji konkursu nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej oraz zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród wynosi 60 tysięcy złotych.

Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Jury najpierw nominuje najlepsze realizacje do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nich wybierze laureatów, których zarekomenduje Zarządowi Województwa Śląskiego do przyznania Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Nominowane realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa. Głosowanie internautów trwać będzie przez cały sierpień. Realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.

Termin zgłoszeń upływa 29 maja. Laureatów konkursu poznamy w październiku.

żubry, Pokazowa Zagroda Żubrów
W 2009 roku Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie otrzymała nagrodę Marszałka w X edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów


Przypominamy, że w październiku 2009 roku Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie otrzymała nagrodę Marszałka w X edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zagroda zdobyła uznanie za wykreowanie miejsca o niepowtarzalnym klimacie, który daje zwiedzającym radość obcowania z przyrodą.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.

BM / pless.pl
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.