pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2562

Osadzeni posprzątają Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

6 osób z Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju na początku kwietnia ponownie będzie prowadziło prace porządkowe związane z utrzymaniem rowów przydrożnych na terenie Pawłowic. Dzięki temu gmina zaoszczędzi w budżecie środki finansowe, a dla osadzonych będzie to forma resocjalizacji i sposób na wypełnienie wolnego czasu.

Pawłowice, osadzeni, sprzątanie
Gmina znowu pomoże w resocjalizacji · fot. UG Pawłowice


Osadzeni wykonają prace porządkowe polegające na czyszczeniu i pogłębianiu rowów przydrożnych, profilowaniu skarp wzdłuż dróg oraz ogólnym utrzymaniu czystości.

Będzie to już drugi rok współpracy gminy z jastrzębskim zakładem karnym. Do prac poza murami więzienia skierowane zostały osoby odpowiednio dobrane, o niewielkim stopniu demoralizacji. Jest to element ich resocjalizacji, zdobywania zawodu lub przyuczenia do normalnej pracy.

Zakład w Jastrzębiu-Zdroju przeznaczony jest dla osób po raz pierwszy odbywających karę pozbawienia wolności, skazanych oraz recydywistów. Jednostka jest zakładem typu półotwartego, co wiąże się z mniejszym stopniem izolacji osób pozbawionych wolności. Zakład współpracuje z organizacjami zewnętrznymi, a osadzeni wyróżniający się wzorowym zachowaniem, pracujący poza murami jednostki mogą starać się o korzystanie z przepustek. Jastrzębski zakład karny jest jedną z największych i najbezpieczniejszych jednostek w Polsce.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj