pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 1771

Założyli komitet i chcą pomagać

Powstał Komitet Społeczny "Dla mieszkańców Studzionki". Jego pierwszą akcją jest przedświąteczna zbiórka artykułów spożywczych dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka potrwa do 1 kwietnia.

Jak nas poinformował sołtys Studzionki Ireneusz Gruszka (z Komitetu Społecznego), zbierane są artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia: mąki, makarony, cukier, olej, konserwy, słodycze itp. Można je przekazywać na terenie dwóch sklepów w Studzionce: Lewiatan (ul. Wodzisławska) i Delikatesy Centrum (ul. Powstańców). - Są tam wystawione specjalne wózki, do których można wkładać produkty - mówi sołtys.

Zbiórka potrwa do 1 kwietnia. Jak słyszymy, 3 kwietnia artykuły będą rozdzielane przez pracownika OPS osobom potrzebującym.

- Zgodnie z informacją pszczyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w Studzionce z pomocy Ośrodka korzystają 24 rodziny, w tym jest 44 dzieci - mówi sołtys.

Jak podaje też I. Gruszka, zbiórka została zarejestrowana w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji na Portalu Zbiórek Publicznych pod numerem 2015/1127/KS.

(reb) / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.