pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 3745

Dzień samorządności w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze, witaliśmy wiosnę organizując dzień samorządności uczniowskiej.

W poniedziałek, 23 marca pani dyrektor Agnieszka Wojtala, przekazała na kilka godzin władzę w szkole uczniom. Samorząd przeprowadził, według własnych pomysłów, lekcje we wszystkich klasach. Uczniowie najstarszej klasy przygotowali wspólnie scenariusz lekcji wychowawczej "Wiem, co jem". Przez miesiąc cała szkoła zbierała wspólnie opakowania ze wszystkich przynoszonych do placówki produktów żywnościowych, których skład analizowaliśmy podczas lekcji wychowawczej i przypisywali konkretnym sylwetkom.

Tworzyliśmy w międzyklasowych zespołach sałatki warzywne i owocowe na 10 sposobów. Klasy tworzyły jadłospisy na konkretny dzień tygodnia, według wytycznych zbilansowanej diety, rozwiązywali przygotowaną przez samorząd krzyżówkę.

Dzień samorządności w Górze - 23.03.2015 · fot. SP w Górze


Podczas kolejnej lekcji zaproponowaliśmy uczniom dużo zabawy podczas zajęć "Wszyscy w ruchu, dzielimy się swoimi doświadczeniami sportowymi". Szóstoklasiści zorganizowali różnorodne zajęcia sportowe na punktach, rotacyjnie zaliczanych przez poszczególne klasy. Dzieci klas I-V uczestniczyły w grze terenowej z poszukiwaniem lampionów i hasła na orientację, zajęciach karate, zumby, piłki ręcznej, piłki nożnej, ćwiczeniach rozciągających z przytulankami.

Zabawę zakończyła wspólna degustacja sałatek przygotowanych przez uczniów i wyeksponowanych na szkolnym korytarzu. Samorządowi uczniowskiemu udało się zrealizował ambitny plan, zwrócić uwagę na zdrowie, świadome postawy konsumenckie i dostarczyć sporo radości sobie, młodszym kolegom oraz nauczycielom.

Katarzyna Waloszek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj