pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 2977

Nowa śluza na wale Małej Wisły

W trzecim kwartale tego roku przeprowadzone zostaną główne prace inwestycyjne związane z budową nowej śluzy wałowej w lewym wale Małej Wisły - poinformował Urząd Gminy w Goczałkowicach-Zdroju.

wał, Mała Wisła, śluza,
W tym roku powstanie nowa śluza w lewym wale Małej Wisły. · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Przypomnijmy, że Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach rozstrzygnął przetarg na budowę nowej śluzy wałowej w lewym wale Małej Wisły w grudniu. Podpisano wówczas umowę na wykonanie prac z firmą: Budownictwo Wodno-Inżynieryjne i Drogowe Sp. z o.o. z Pszczyny.

- W związku z tym w połowie marca odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie z inwestorem oraz wykonawcą na temat harmonogramu robót. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Kierownik Biura Terenowego ŚZMiUW - Janusz Rypień, inspektor nadzoru - Grażyna Zalewska, koordynator projektu - Jan Grygier, kierownik budowy - Andrzej Korus oraz kierownik robót - Adam Kruczek. W ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę fragmentu wału oraz budowę przewodu śluzy w wykopie otwartym. W związku z tym inwestor narzucił wykonawcy prowadzenie robót z uwzględnieniem długoterminowej prognozy pogody oraz danych dotyczących wezbrań wody w ostatnich kilku latach - opisuje Maria Ożarowska, sekretarz gmny.

W marcu wykonawca przystąpił do robót przygotowawczych, między innymi do wycinki. Główne prace inwestycyjne wstępnie zaplanowano na trzeci kwartał. Planowany termin zakończenia inwestycji określono na dzień 30 października.

new / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.