pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 15142

W mieście pojawiły się nowe kamery

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

W poniedziałek w Pszczynie zainstalowano jedenaście nowych kamer. Monitoringiem obejmują one teraz jeszcze większy teren. Ich obecność na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ale nie tylko - okazuje się bowiem, że mają również pełnić dodatkowe zadania i tu pojawia się pytanie - czy to zgodne z literą prawa?

straż miejska,monitoring,kamery
Tak wygląda pszczyńskie centrum monitoringu w siedzibie straży miejskiej. · fot. pless.pl


Nowe kamery są na parkingu przy ul. Chrobrego, przy kortach tenisowych przy ulicy Bratniej, obok stadionu, przy ul. Zdrojowej i na Placu Zwycięstwa i Wolności. O ile jeszcze umiejscowienie tych urządzeń nie budzi niczyich wątpliwości, to kolejne już powinny. Listę uzupełniają: psi park, wejście do kościoła Wszystkich Świętych, wyjście z ratusza, dwa prywatne sklepy i szalet.

Widok z kamery na parkingu przy ul. Chrobrego
Widok z kamery na parkingu przy ul. Chrobrego · fot. pless.pl


Skąd pomysł, by w tych miejscach zamieścić kamery? Nikt na to pytanie nie chce odpowiedzieć, przynajmniej oficjalnie. Okazuje się jednak, że miejsca dobierano na podstawie zgłoszeń w Urzędzie Miejskim.

Widok z kamery przed sklepem monopolowym na ulicy Warownej
Widok z kamery przed sklepem monopolowym na ul. Warownej · fot. pless.pl


W psim parku zdecydowano się prowadzić statystykę dotyczącą jego popularności. Przez okres letni strażnicy mają liczyć zwierzęta, z którymi właściciele tutaj przychodzą. To ułatwi podjęcie decyzji o ewentualnej rozbudowie tego miejsca.

Podobna statystyka ma być prowadzona pod kościołem Wszystkich Świętych. Pozwoli ocenić, które nabożeństwa są najpopularniejsze i czy zdarza się, że odprowadzane pod kościół dzieci, zamiast na mszę, skręcają na przykład do parku. - To była wspólna inicjatywa księdza i rodziców - tłumaczy nam nieoficjalnie jeden ze strażników.

Zrzut kamery zlokalizowanej przed wejściem do kościoła Wszystkich Świętych
Widok z kamery przed wejściem do kościoła Wszystkich Świętych · fot. pless.pl


Największe wątpliwości budzi kamera nad szaletem w parku. I tę zagadkę udało się jednak szybko rozwiązać. - W ostatnich miesiącach zauważyliśmy, że szybko kończy się nam papier toaletowy, zdarzało się, że schodziło 15 rolek dziennie. Zgłosiliśmy to strażnikom i teraz będziemy sprawdzać czy ktoś go ukradkiem nie wynosi - mówi z nieskrywanym uśmiechem na twarzy opiekun toalet.

Widok z kamery zlokalizowanej przed wejściem do szalet
Widok z kamery przed wejściem do szalet w parku · fot. pless.pl


Inna kamera sprawdza tylne wyjście z ratusza, a także wejście do Biedronki. W tym przypadku nie udało nam się jednak zdobyć odpowiedniej argumentacji. Strażnicy w tej sprawie milczą.

Widok z kamery przy tylnym wyjściu z ratusza
Widok z kamery przy tylnym wyjściu z ratusza · fot. pless.pl


Widok z kamery przed Biedronką
Widok z kamery przed Biedronką przy ulicy Kopernika · fot. pless.pl

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj