pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2015
  • wyświetleń: 1299

Powiat daje 33 tys. zł na policję

W tym roku powiat pszczyński zamierza dofinansować Komendę Powiatową Policji kwotą 33 tysięcy złotych.

Środki te mają być przeznaczone na zakup nowego pojazdu służbowego (dotacja w kwocie 18 tysięcy złotych), nagrody dla funkcjonariuszy za szczególne osiągnięcia w służbie (5 tys. złotych) oraz na odnowienie pomieszczeń biurowych (10 tys. złotych).

Choć radni powiatowi jednogłośnie przystali na wszystkie wymienione stawki, to podczas ostatniej sesji nie zabrakło dyskusji na temat planowanych wydatków. Radny Bronisław Gembalczyk zwrócił uwagę, że prace związane z odnowieniem są zaledwie kosmetyką i półśrodkiem, a policjanci w Pszczynie powinni mieć zapewnione lepsze warunki lokalowe niż dotychczas.

Zaproponował, aby w przyszłości funkcjonariusze mogli również korzystać z budynku dawnego Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul Bogedaina. W marcu nie podjęto związanej z tym uchwały, choć - sądząc po braku jakiegokolwiek sprzeciwu - niewykluczone, że temat powróci jeszcze do sali sesyjnej.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.