pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2015
  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5771

Foto: Dzień Otwarty w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

31 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki został zorganizowany Dzień Otwarty. Tego dnia placówka przygotowała dla gości sporo atrakcji - było głośno, kolorowo i smacznie! Uczniowie gimnazjów z powiatu pszczyńskiego mieli możliwość zwiedzenia obiektów szkolnych, licznych pracowni przedmiotowych, a przy okazji zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny.

Dzień Otwarty w PZS nr 2 - 31.03.2015 · fot. PZS nr 2


Podczas tego wyjątkowego spotkania, uczniowie i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakątka szkoły - a jest ich naprawdę bardzo wiele! Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy umiejętności i sprzętu strażaków oraz grupy interwencyjnej z Zakładu Karnego w Cieszynie, która zaprezentowała różne techniki obezwładnienia oraz zaznajomiła młodzież klas policyjnych z wieloma innymi tajemnicami zawodowymi. Miejscem, w którym również wiele się działo była, jak co roku, strzelnica szkolna, na której odbył się konkurs strzelecki z karabinka sportowego.

Młodzież mogła rywalizować także w zawodach modeli zdalnie sterowanych, które przygotowali uczniowie klas mechatronicznych. Jak co roku, zobaczyć można było wiejską zagrodę z żywym inwentarzem. Rolnicy zaprezentowali również sprzęt używany przed laty w domach na wsi, a całość okraszała regionalna muzyka FolkUŚia - zespołu studentów z Uniwersytetu Śląskiego.

Pracownie przedmiotowe zmieniły się w prawdziwe laboratoria. W pracowni biologicznej uczniowie mieli możliwość poznania żywności genetycznie modyfikowanej oraz poznali zasady zdrowego trybu życia. W sali fizycznej młodzież wykonywała zaskakujące doświadczenia. W sali tej jednocześnie prezentowano nowy ciekawy kierunek - energetykę odnawialną, której tajniki można zgłębiać w technikum. Na sali gimnastycznej czekał na gości wspaniały, widowiskowy pokaz musztry w wykonaniu klasy 2LOa.

"Mundurowcy" liceum przygotowali dla odwiedzających profesjonalny pokaz pierwszej pomocy i samoobrony. Z kolei technicy informatycy zorganizowali ciekawy konkurs składania komputera na czas. Na wysokości zadania stanęli "żywieniowcy" - uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy zorganizowali pokaz swych cukierniczych umiejętności. Ach, jakże było słodko! Zapach świeżych gofrów wabił do pracowni gości bardziej, aniżeli słowa zachęty oprowadzających. Podczas tegorocznego dnia otwartego Szkoły swoje umiejętności prezentowali uczniowie technikum: architektury krajobrazu, rolniczego, geodezyjnego, hotelarskiego, obsługi turystycznej, budownictwa, logistycznego, handlowego, organizacji reklamy i ekonomicznego.

Nie zabrakło hałasu na szkolnym dziedzińcu. Można tam było spotkać ciężki sprzęt w postaci ciągników rolniczych, których głośny warkot silników przykuwał co jakiś czas uwagę wszystkich przybyłych gości. W ten jakże chłodny dzień rozgrzała wszystkich strażacka grochówka prosto z kotła - była przepyszna!

Przewodnikami młodzieży gimnazjalnej byli uczniowie oraz nauczyciele, którzy oprowadzając po szkole udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadane pytania. Dzień otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, którzy z zaciekawieniem oglądali sale, do których być może powrócą we wrześniu.

W nadchodzącym roku szkolnym 2015/16 pojawią się tu nowe kierunki. W technikum powstanie zawód technik elektryk, ze względu na wzrost zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. W liceum proponowany jest kierunek pedagog społeczny z opieką socjalną, to kolejna innowacja w szkole po sprawdzonej już edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

Atrakcji było co niemiara i PZS nr 2 ma nadzieję, że wszyscy, którzy szkołę odwiedzili, czyli ponad 300 gimnazjalistów, będą mile wspominać ten niesamowity dzień.

- Czekamy na Was! Zapewniamy, że możecie liczyć na zdobycie ciekawego zawodu, jak również na pomoc w trakcie trwania nauki! Zajrzyjcie koniecznie na naszą stronę internetową - mówią organizatorzy Dnia Otwartego.

PZS nr 2 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj