pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2015
  • wyświetleń: 5252

Podpalił trawę i... został poparzony

W środę popołudniu w Wiśle Małej (przy granicy ze Strumieniem) wybuchł pożar trawy. Ranna została jedna osoba, jak się później okazało, sprawca całego zdarzenia.

Jak informują strażacy, paliły się nieużytki wzdłuż jeziora Goczałkowickiego na powierzchni ok. 400 m kw.

- Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się zastęp OSP z Wisły Małej, i strażacy z tegoż zastępu udzielili pomocy medycznej nieprzytomnemu mężczyźnie oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Zastęp OSP Wisła Mała poprosili o wsparcie OSP Wisła Wielka, który to przybył także na miejsce zdarzenia - informuje zarząd OSP Wisła Mała.

Przed przybyciem zastępów OSP, obecny na miejscu wędkarz - jak się później okazało sprawca zdarzenia, podjął próbę gaszenia pożaru, w wyniku czego został poparzony. 66-letni poszkodowany został przewieziony do szpitala

W działaniach, które zakończono po ponad dwóch godzinach, uczestniczyły: zastęp OSP z Wisły Wielkiej, zastęp OSP z Wisły Małej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.