pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2015
  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 16322

Pszczynianin na liście najbogatszych

Po raz kolejny magazyn "Forbes" opublikował ranking "100 Najbogatszych Polaków 2015". Po raz pierwszy znalazł się na liście Henryk Kania, prezes i główny akcjonariusz masarskiej spółki z naszego miasta.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.
Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.


Henryk Kania zajął miejsce 92. z majątkiem szacowanym na kwotę 270 milionów złotych. Pozycję tę dzieli z dwoma innymi milionerami: Mariuszem Książkiem oraz Andrzejem Oliszewskim.

"Urodzony w 1972 roku Henryk Kania to główny akcjonariusz giełdowej spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania. Firma kontynuuje masarskie tradycje rzemieślników z Pszczyny, w obecnym kształcie rozwija się od 1990 r." - czytamy w opisie milionera na stronie internetowej Forbesa.

Na początku 2012 roku Zakłady Mięsne Henryk Kania rozpoczęły współpracę z największą siecią handlową w Polsce: Biedronką. Wejście do dyskontu, który niemal codziennie otwiera nowy sklep, dało firmie szansę rywalizowania ze swoimi największymi konkurentami, duopolem Animex - Sokołów.

Najbogatszym Polakiem jest wg rankingu Forbes Jan Kulczyk z majątkiem 15,1 mld złotych.

new / pless.pl
źródło: Forbes

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.