pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2015
  • wyświetleń: 1814

Spotkania z profilaktyką w SP 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie po raz trzynasty odbyły się spotkania z profilaktyką. Już tradycyjnie, wśród oceniających starania młodzieży byli policjanci z pszczyńskiej komendy. W tym roku spotkania poświęcono agresji i związanej z nią przemocy.

"Krok w tył, krok w przód i wypuść powietrze z balonika" - to tylko część z polecanych przez uczniów biorących udział w konkursie ćwiczeń mających zapewnić opanowanie i wyciszenie szkolnym agresorom. Uczniowie przygotowali scenki i plakaty, na których zobrazowali wybrane przez siebie agresywne sytuacje i sposoby radzenia sobie z nimi w niekonwencjonalny sposób. Następnie omówili swoje prace, kończąc wypowiedź życiowym mottem lub morałem płynącym z prezentacji.

Spotkania z profilaktyką w SP 2 - 03.2015 · fot. KPP Pszczyna


Niezwykle trafnie wskazali na zagrożenia płynące z tego typu zachowań, akcentując, że w przypadku niektórych osób agresja stanowi znaczącą część ich codziennej egzystencji. Zauważyli, że tak naganne przyzwyczajenia, pseudo-normy, czy skłonności mogą rzutować w niekorzystny sposób na codzienne życie, stając się przyczyną innych, poważniejszych zagrożeń.

Spotkania miały formę konkursu i zabawy. W tym roku zwyciężyli uczniowie z podstawówki w Studzienicach. Wykazali się oni pomysłowością w zaprezentowanych scenkach, talentem rzeźbiarskim i trafnością w doborze tematu oraz w sposobie jego przedstawienia w plakatowym słowniku. Gratulujemy!

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj