pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2015
  • wyświetleń: 2222

Dzień świętego Patryka w Woli

Dzień św. Patryka, który obchodziliśmy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, my też zaczęliśmy przygotowania już w piątek.

Wycięliśmy mnóstwo małych zielonych koniczynek i zaczęliśmy przystrajanie ścian naszej szkoły. Chcieliśmy, aby cała społeczność szkolna przyłączyła się do naszego wydarzenia, więc rozwiesiliśmy plakaty informujące, że każdy powinien się ubrać na zielono i że pieniądze ze sprzedaży ciastek zostaną przekazane Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Zgodnie z tradycją w Dzień Świętego Patryka większość uczniów była ubrana na zielono. Właściwie wszystko tego dnia było zielone. Upiekliśmy i sprzedaliśmy ponad 600 zielonych i kolorowych babeczek, niektóre z nich były udekorowane małymi koniczynkami. Przygotowaliśmy również niespodziankę. Połowa babeczek miała w środku ukryte papierowe koniczyny. Każdy uczeń, który znalazł 3 koniczyny był tego dnia zwolniony z odpowiedzi.

Dzień świętego Patryka w Woli - 17.03.2015 · fot. ZS w Woli


Zaprosiliśmy również do zabawy młodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego, dyrekcji i nauczycielom której bardzo dziękujemy. Rozdaliśmy młodszym kolegom ponad sto kolorowanek z irlandzkimi motywami, które były pokolorowane w mrugnięciu oka, a na koniec czekała malutka nagroda. Opowiedzieliśmy również historię świętego Patryka. Cały dzień towarzyszyła nam tradycyjna irlandzka muzyka, która zachęciła nas do tańca. W ciągu trzech godzin zebraliśmy 650 złotych, które przekazaliśmy na charytatywny cel.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej: uczniom, dyrekcji, nauczycielom, obsłudze oraz oczywiście naszym rodzicom, którzy pomogli nam i wspierali nas.

Łarisa Doniecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.