pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2015
  • wyświetleń: 6181

Co dalej z budową drogi S1?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Droga S1" podaj

W grudniu projekt budowy drogi S1, przebiegającej między innymi przez gminę Miedźną, trafił na listę rezerwową Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. To było niemalże równoznaczne z odłożeniem inwestycji w czasie. Kiedy wydawało się, że do przedsięwzięcia nie dojdzie, pojawiła się nadzieja.

Z końcem 2014 roku budowa odcinka drogi S1 od Mysłowic do Bielska-Białej wypadła z przedsięwzięć gwarantowanych środkami z kontraktu krajowego. To znacząco oddaliło wizję rychłej realizacji drogowej inwestycji.

Starosta Paweł Sadza już wtedy mówił, że samorząd broni nie składa i będzie starał się o przeniesienie inwestycji na listę główną. Jak wyjaśniał, są ku temu przesłanki.

- Gdyby decydowało o tym przesłanki merytoryczne, to zapewne musielibyśmy się z nimi zgodzić. Nie zawsze ta merytoryka jednak decyduje - skomentował w lutym decyzję ministerstwa o przesunięciu inwestycji na listę rezerwową starosta Paweł Sadza. Jak dodał, wspólnie z innymi samorządowcami i parlamentarzystami nie zamierza się poddawać. - Są szanse, aby droga wróciła na listę główną, ale trzeba lobbować za tym rozwiązaniem.

Działania te zdają się przynosić efekty. Ministerstwo zadecydowało, że z uwagi wysoką pozycję w Dokumencie Implementacyjnym oraz zapisy Kontraktu Terytorialnego dla województw: śląskiego i małopolskiego, inwestycja S1 Pyrzowice - Bielsko-Biała będzie przedmiotem dalszych analiz.

Warto dodać, że powiat pszczyński w staraniach o budowę odcinka drogi S1 nie jest odosobniony. Budową trasy są zainteresowane wszystkie okoliczne samorządy. Radni z Bielska-Białej we wtorek podjęli uchwałę popierającą działania zmierzając do realizacji inwestycji.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Droga S1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Droga S1" podaj