pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 1480

Dzielnicowy z wizytą u pierwszaków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

W czwartek, 19 marca pierwszaki z podstawówki w Studzienicach gościły w szkole swojego dzielnicowego. Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. W trakcie spotkania starał się także wyjaśnić uczniom, jakie postępowanie może w przyszłości prowadzić do konfliktów z prawem.

Pogadanka miała na celu przybliżenie uczniom znaczenia wielu pojęć związanych z ich bezpieczeństwem. Policjant uczył dzieci, co należy robić, aby zawsze bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić po zajęciach do domu. Najważniejszym punktem spotkania była jednak prelekcja na temat negatywnych zachowań w stosunku do innych osób. Pierwszoklasiści wysłuchali też cennych wskazówek, jak należy się zachowywać, aby nigdy nie wejść w konflikt z prawem. Omówiono z nimi negatywne zjawiska, z którymi mogą się spotkać w domu i w szkole.

Dzielnicowy z wizytą u pierwszaków w Studzienicach - 19.03.2015 · fot. KPP Pszczyna


Nie zabrakło również dyskusji o zagrożeniach w świecie wirtualnym, na jakie są narażeni. Dzielnicowy przekonywał, że nie można być obojętnym na jakiekolwiek formy agresji. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu, każde dziecko otrzymało plan lekcji z obrazkiem przypominającym o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Uczniowie mieli też okazję z bliska zobaczyć policyjny sprzęt, wykorzystywany przez stróżów prawa w codziennej służbie.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj