pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 1830

Na komendzie o bezpieczeństwie

Radni gminy Suszec gościli w pszczyńskiej komendzie, gdzie wspólnie z policjantami omówili propozycje rozwiązań sytuacji zagrażających bezpieczeństwu w regionie.

Członkowie komisji zajmującej się m.in zapewnieniem ładu i porządku w gminie poruszyli problem nieprawidłowego parkowania samochodów, chuligańskich wybryków młodzieży w miejscach publicznych oraz przepisów dotyczących pieszych i rowerzystów. Owocna dyskusja pozwoliła na skonkretyzowanie punktów, których realizacja z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w Suszcu.

Radni z policjantami o bezpieczeństwie w Suszcu - 03.2015 · fot. KPP Pszczyna


Po podsumowaniu współpracy w roku ubiegłym i przeszło godzinnych rozmowach, wypracowano cele, które będą realizowane w tym roku, i które jeszcze bardziej powinny wpłynąć na zapewnienie ładu i porządku w regionie. Przewodniczący komisji - Szymon Sekta zwrócił uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów i planowane w rejonie ścieżki rowerowe. Pozostali goście wskazali miejsca grupowania się młodzieży, której zachowanie nie zawsze pozostaje zgodne z prawem. Podobnych niezgodności dopatrzyli się również u kierowców parkujących na wąskich chodnikach, utrudniających w ten sposób swobodne przejście pieszym i matkom z wózkami.

Podsumowując spotkanie zwrócono uwagę na fakt, że gmina należy do jednych z najbezpieczniejszych w powiecie i utrzymanie tego stanu jest celem strategicznym zarówno władz gminy, jak i samych policjantów.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.