pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 3136

Powstaje przewodnik - słuchowisko

W marcu rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu "Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie". Efekt tych prac poznamy w czerwcu."Różni­ca między dużym a małym mias­tem po­lega na tym, że w dużym mieście można więcej zo­baczyć, a w małym więcej usłyszeć." - Jean Cocteau

"Dźwiękowa Wspólnota Mieszkaniowa" to jeden z warsztatów projektu "Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie". Paweł Kukla tłumaczył uczestnikom zawiłości związane z właściwym nagrywaniem dźwięku oraz jego postprodukcją. Liczna grupa młodych uczestników projektu wyszła do miasta wyposażona w rejestrator dźwięku oraz aplikacje dyktafonów w swoich telefonach, by nagrać dźwięki towarzyszące nam na co dzień, a nie identyfikowane z składowymi muzyki. Potem było już tylko zadziwienie. Nagle okazało się bowiem, że kosz na śmieci, ławka, płot czy wreszcie ławeczka Księżnej Daisy nabiera zupełnie nowej mocy.

Sąsiedzki GPS. Dźwiękowy przewodnik po Pszczynie - warsztaty - 03.2015 · fot. mat. prasowe


Efektem pierwszego spotkania jest podkład muzyczny do relacji wideo. Zapraszamy do śledzenia naszej pracy oraz uczestnictwa w projekcie "Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie".

Projekt "Sąsiedzki GPS dźwiękowy przewodnik po Pszczynie" realizowany jest przez Pszczyńskie Centrum Kultury ze środków Fundacji Orange.

Partnerami projektu są Urząd Miasta Pszczyna, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie oraz portal pless.pl.

Sąsiedzki GPS, aplikacja, teatralna, tmp

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.