pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 1837

Sukcesy uczniów z powiatu

Uczniowie szkół z terenu powiatu pszczyńskiego odnieśli duże sukcesy w wojewódzkich etapach olimpiad przedmiotowych.

W konkursie matematycznym przeznaczonym dla szkół podstawowych finalistami etapu wojewódzkiego zostali: Mikołaj Filipiuk ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Studzionce oraz Mateusz Szczepek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Laureatami natomiast zostali: Dawid Jarczok i Jakub Walecki ze Szkoły Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie oraz Zofia Pławecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach.

Sukcesy matematyczne odnieśli także uczniowie gimnazjów. I tak, w gronie finalistów znalazł się Krzysztof Lach z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Maciej Stekla, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Wśród laureatów wyróżnić także należy Aleksandrę Nowak i Adriana Ryta z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie, Roberta Synoczka z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie Publiczne Gimnazjum nr 2 oraz Witolda Klepka z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach.

Dużą popularnością cieszyła się także olimpiada z fizyki, w której finalistami zostało aż pięć osób z naszego powiatu. W ich gronie znaleźli się: Rafał Kotas i Robert Synoczek z Zespołu Szkół nr 1 Publiczne Gimnazjum nr 2, Barbara Przybyła z Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach, Krzysztof Lach, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół nr 2, Maksymilian Lach z Gimnazjum im. Świętej Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Gilowicach oraz Wanda Garbocz, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Laureatami natomiast zostali: Łukasz Bartoszek z Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach oraz Miłosz Dudek, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie Publiczne Gimnazjum nr 2.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.