pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 3209

Zaplecze w Czarkowie walczy o tytuł

Zaplecze sportowe w Czarkowie znalazło się wśród finalistów konkursu "Życie w architekturze" na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014, nad którym honorowy patronat objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Zaplecze socjalne przy boisku w Czarkowie - 24.01.2015 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W lutym poznaliśmy wszystkich finalistów konkursu "Życie w architekturze" na najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w latach 2013-2014, a w marcu rozpoczął się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. O ten prestiżowy tytuł walczy 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs, w tym projekt dotyczący zaplecza sportowego w Czarkowie.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę konkursu www.zyciewarchitekturze.pl, kliknąć w miniaturę wybranego obiektu, a następnie w czerwony pasek z napisem "Głosuję" znajdujący się w prawym górnym rogu. Ulubione budynki będzie można odnaleźć według konkursowych kategorii oraz po województwach, na terenie których się znajdują. Głosowanie potrwa do 2 kwietnia.

Redakcja miesięcznika "Architektura-murator" zaprasza też internautów do zamieszczania krótkich uzasadnień dokonanego wyboru. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają książki o architekturze i sztuce, płyty CD i kursy językowe, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród.

Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na obiekcie, którą zaprojektowała pracownia Towarzystwo Projektowe, autorzy m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej.

"Życie w architekturze" to wysoko ceniony przez środowisko architektów konkurs na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w Polsce. W jury zasiadają jedynie najwybitniejsi projektanci i przedstawiciele środowisk twórczych w naszym kraju.

W ramach konkursu dodatkowe nagrody przyznawali dotychczas: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Sportu i Turystyki. W III edycji "Życia w architekturze" nagrody główne wręczał Premier Jerzy Buzek, a w VII - Grand Prix Prezydent Bronisław Komorowski, który osobiście wyłonił też zwycięzcę. Była to pierwsza nagroda w dziedzinie architektury przyznana w Polsce przez głowę państwa.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.