pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 1840

Miedźna: W kręgu poezji lagrowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

We wtorek, 17 marca uczennica klasy IIIc Zespołu Szkół w Miedźnej, Patrycja Cieplińska, reprezentowała szkołę w półfinałach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck".

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 17.03.2015 · fot. ZS Miedźna


Patrycja była jedną z najmłodszych uczestniczek tego konkursu, który odbywał się w Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu. Pozostałe uczestniczki były uczennicami liceum i technikum. Tematyka recytacji była bardzo specyficzna, co wymagało od uczestniczek przygotowania nie tylko merytorycznego, ale także emocjonalnego.

Poziom wystąpień był bardzo wyrównany, a przy tym wysoki. Jury oceniało takie elementy jak: interpretacja tekstu, kultura mowy, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru. Spośród uczestniczek wybrano trzy finalistki konkursu, które będą rywalizować w finale konkursu w kwietniu bieżącego roku w Rudzie Śląskiej. Uczennica z Miedźnej, choć nie weszła do ścisłego finału, godnie reprezentowała nasze gimnazjum.

Magdalena Grycz - Mocko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj