pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 5335

15 tys. dla Fundacji Przystań Ocalenie

Fundacja Przystań Ocalenie działająca na terenie Ćwiklic została laureatem lutowej edycji "Pomocy dla Schronisk", akcji organizowanej przez sklep Krakvet.pl. To wyjątkowe "schronisko" wśród swoich podopiecznych ma między innymi konie, krowy, świnie czy też ptactwo.Fundacja otrzyma wsparcie w produktach zoologicznych o wartości przekraczającej 15 tys. złotych.

Przystań Ocalenie w Ćwiklicach · fot. www.przystanocalenie.org


Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach, pod którego egidą działa Fundacja istnieje od 1998 roku. Jego flagową działalnością jest niesienie pomocy i ratowanie koni. Od lat zajmują się zbiórką pieniędzy na ich wykup - prosto z transportów, baz przeładunkowych, targów końskich, aby później opiekować się nimi w swojej przystani. Jednak Przystań Ocalenie w Ćwiklicach to nie tylko azyl dla koni. To także schronienie dla wielu innych stworzeń, które wymagają pomocy.

- Obecnie na utrzymaniu naszej organizacji, oprócz prawie 100 koni oraz wielu psów i kotów, znajduje się około 200 innych zwierząt, w tym: bydło, trzoda chlewna, kozy, barany, osły, kury, kaczki, gęsi, koguty. Staramy się być wszędzie tam, gdzie naszym mniejszym braciom dzieje się krzywda, aby reagować i zmieniać ich często trudny los. Nasz Komitet prowadzi również działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży, mającą na celu zapobieganie okrutnemu traktowaniu zwierząt. Uczymy rozumienia ich potrzeb i budowania szacunku dla otaczających nas stworzeń. Dzięki pomocy sklepu KrakVet.pl będziemy mogli usprawnić naszą działalność. Fundusze, które zaoszczędzimy na wygranych produktach możemy przeznaczyć na inne cele, a do zrobienia mamy jeszcze naprawdę wiele - komentuje Dominik Nawa, prezes Fundacji Przystań Ocalenie.

W Polsce funkcjonuje prawie 200 schronisk dla psów oraz kotów, które prężnie działają i często są hojnie wspierane przez darczyńców. Jednak organizacje takie jak Przystań Ocalenie w Ćwiklicach nadal są w mniejszości. Opieka nad zwierzętami gospodarskimi nie jest jeszcze tak popularna, a ich los nie jest powszechnie znany, zwłaszcza wśród ludzi z większych miast.

- Pragniemy pomagać organizacjom i ludziom, którzy poświęcają każdą wolną chwilę, aby polepszyć warunki życiowe chorych i bezdomnych zwierząt. Przystań Ocalenie jest takim właśnie miejscem, choć nieco różni się od dotychczasowych laureatów naszego konkursu. To, że wygrała organizacja zajmująca się także końmi, bydłem czy trzodą chlewną oznacza, że potrzeba niesienia pomocy zwierzętom rośnie w siłę. Społeczna odpowiedzialność za poprawę losu zwierząt hodowlanych nie jest jeszcze tak powszechna jak pomoc zwierzętom domowym, dlatego zwycięstwo Przystani Ocalenie uważam za dobrą prognozą na przyszłość - mówi Marek Batko, prezes sklepu Krakvet.pl.

Od początku akcji trwającej już 6 lat, przekazano w ten sposób prawie milion złotych. Każdego miesiąca na forum internetowym sklepu zoologicznego Krakvet.pl klienci zgłaszają organizacje, które według nich powinny otrzymać wsparcie. W kolejnym etapie odbywa się głosowanie. Organizacja, która otrzyma najwięcej głosów zostaje laureatem miesiąca. Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia najpotrzebniejszych produktów zoologicznych, dowolnie przez nich wybranych.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.