pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • wyświetleń: 3172

Powiat będzie większy o 3,5 ha?

W najbliższych miesiącach może dojść do zmiany granic między powiatami pszczyńskim i mikołowski. Obecnie trwa związana z tym procedura. W rezultacie nasz powiat zwiększyłby się o ponad 3,5 ha.

Zmiana granic jest planowana od dłuższego czasu, na przeszkodzie wcześniejszemu zakończeniu procedury pojawiły się jednak wybory parlamentarne (zmiana nie może być w okresie krótszym do wyborów niż 12 miesięcy). Wobec tego działania rozpoczęto ponownie.

W jej myśl powiat mikołowski ma przekazać powiatowi pszczyńskiemu 8,7331 ha (w skład którego wchodzą cztery działki) z gminy Wyry, a w zamian otrzyma 5,2147 ha (13 działek).

Zanim jednak dojdzie do zmiany, odbędą się konsultacje społeczne w gminach Kobiór i Wyry, a także konsultacje społeczne prowadzone przez zainteresowane powiaty. Po nich, jeśli wpłyną uwagi, to będą one rozpatrywane. Następnie nad tematem pochylą się radni wszystkich samorządów, których zmiana granic dotyczą i po przyjęciu tego projektu przekażą sprawę do Prezesa Rady Ministrów, który w tej sprawie podejmie ostateczną decyzję.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.