pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • wyświetleń: 1591

Wybory książek w ZS Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

W środę, 11 marca uczniowie Publicznego Gimnazjum w Miedźnej wzięli udział Ogólnopolskich Wyborach Książek. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją "Biblioteki Szkolne Online".

W związku z zapowiedzianymi na najbliższe lata programami zakupów przez Ministerstwo Edukacji Narodowej książek do bibliotek szkolnych, trwa publiczna debata na temat zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, lektur, które powinny znaleźć się w zbiorach bibliotek. Wypowiadają się nauczyciele, urzędnicy, dziennikarze, wydawcy. Do udziału w dyskusji zaproszono również uczniów - czytelników bibliotek szkolnych.

Ogólnopolskie Wybory Książek w Miedźnej - 11.03.2015 · fot. ZS Miedźna


W naszej bibliotece Ogólnopolskie Wybory Książek odbyły się 11 marca. Akcję objęła patronatem Minister Edukacji Narodowej p. Joanna Kluzik-Rostkowska oraz redakcja czasopisma "Biblioteka w szkole". Uczniowie otrzymali karty do głosowania, na których mogli wpisać trzy tytuły książek, które ich zdaniem powinny być w bibliotekach szkolnych.

Jak przystało na wybory, karty wrzucano do urny wyborczej. Zebrała się komisja, która policzyła głosy ważne, nieważne i dokonała spisu książek - kanonu lektur. Sprawozdanie wraz z listą książek zostały przekazane do ministerstwa i miesięcznika "Biblioteka w szkole". Analiza tytułów wykazała, że młodzież preferuje fantastykę, kryminały, literaturę obyczajową. Pozostaje mieć nadzieję, że plany ministerstwa zakończą się powodzeniem, a uczniowie znajdą w swoich bibliotekach bogatą ofertę nowości i będą mogli w pełni rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

Joanna Gorecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj