pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4125

Giełda edukacyjna w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

"Właściwie nie wiem, co robić po gimnazjum", "liceum, technikum, zawodówka?" - w odpowiedzi na takie rozterki trzecioklasistów z naszego powiatu Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju zorganizowało XIII edycję Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadgimnazjalnych.

Giełda Edukacyjna Szkół Ponadgimnazjalnych - 24.03.2015 · fot. Wiktoria Hanke


Celem giełdy było zapoznanie uczniów z bogatą ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego, bielskiego i okolic, a także zasadami rekrutacji. Dwadzieścia trzy szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu zaprezentowały swój dorobek, osiągnięcia oraz przedstawiły ofertę przygotowaną na rok szkolny 2015/2016.

Przyszli absolwenci gimnazjów biorą pod uwagę wiele aspektów uczęszczania do szkoły ponadgimnazjalnej:
- "Mam już upatrzony kierunek studiów i teraz szukam liceum, które najlepiej przygotuje mnie do matury z potrzebnych przedmiotów"; - "Nie wiem, czy warto zdecydować się na jakąś bielską szkołę i dojeżdżać, czy wybrać coś na miejscu".

Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, aby poznać lepiej swoje predyspozycje i dopasować je do proponowanych kierunków kształcenia.

- Taka giełda to dobra okazja dla trzecioklasistów, żeby rozważyć wszystkie możliwości i już wkrótce podjąć decyzję, co dalej - podsumowała to wydarzenie jedna z wychowawczyń.

Wojciech Wanot, Łukasz Hanke

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj