pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2015
  • 29 marca 2015
  • wyświetleń: 6222

Baza turystyczna w Goczałkowicach

Gmina Goczałkowice podjęła działania zmierzające do zagospodarowania terenu wokół dworca kolejowego. Jeszcze w czerwcu tego roku ma powstać tam baza okołoturystyczna.Zgodnie z projektem "Turystyczna brama do Goczałkowic-Zdroju - adaptacja budynku dworca kolejowego wraz z otoczeniem na bazę okołoturystyczną" przy dworcu powstanie siłownia plenerowa składająca się z następujących elementów: wyciskanie siedząc i wyciąg górny, surfer i wahadło, motyl klasyczny z motylem w rewersie, koła Tai Chi duże i małe, piechur i biegacz, stepper i twister, wioślarz pojedynczy, masażer pleców, prasa nożna pojedyncza, orbitrek pojedynczy.

Osoby chcące rekreacyjnie spędzić czas w towarzystwie znajomych, będą mogły wypożyczyć rowery trekkingowe/turystyczne (dostępnych będzie 5 sztuk), kije do Nordic Walking (15 sztuk), kajaki (3 dwuosobowe i 2 jednoosobowe) oraz sanki (15 sztuk). Na miejscu będą również dostępne lunety do obserwacji ptaków, piłkarzyki juniorskie, nosidełko turystyczne z daszkiem, a także 15 leżaków. Autorzy projektu nie zapomnieli o elementach małej architektury, takich jak altanki wypoczynkowe, ławo-stoły, stojaki na rowery czy kosze na śmieci.

projekt Goczałkowice
Projekt "Turystyczna brama do Goczałkowic-Zdroju - adaptacja budynku dworca kolejowego wraz z otoczeniem na bazę okołoturystyczną".


W czerwcu zmieni się także wnętrze budynku, w którym znajdą się fotele i kanapa, stolik, regał do przechowywania sprzętu turystycznego oraz przechowywania bagażu, zestawy krzesełek i stolików do odpoczynku i zabawy dla dzieci, przewijak ścienny oraz plastikowy zestaw do zabawy dla dzieci składający się z plastikowego domku i zjeżdżalni dla najmłodszych.

Całość będzie kosztowała około 175 tys. złotych i ma być dostarczona na miejsce do 15 czerwca.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.