pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 2818

Pojazd dla Zakładu Zieleni zbyt drogi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Trzy razy rozpisywano już przetarg na zakup dla Miejskiego Zakładu Zieleni fabrycznie nowego samochodu ciężarowego z nadwoziem bramowym do wywozu kontenerów. Niestety wszystkie zostały unieważnione.

Pojazd będzie służył do odbioru dużych kontenerów na odpady zielone, które są poustawiane na pszczyńskich osiedlach. Do pojemników tych mieszkańcy najczęściej wyrzucają skoszoną trawę. Na zakup nowego pojazdu gmina zarezerwowała w budżecie 340 tys. złotych.

Kwota ta okazuje się jednak niewystarczająca. W ostatnim przetargu do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty, jednak na kwotę 408 tysięcy, a druga ponad 500 tysięcy złotych. Wobec tego - podobnie jak przy drugim przetargu - zadecydowano o unieważnieniu procedury.

Obecny pojazd bramkowy marki Star ma 18 lat. Od 2008 roku służy on pracownikom Miejskiego Zakładu Zieleni, wcześniej korzystało z niego Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. Po zakupie nowego samochodu, stary zostanie zezłomowany.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj