pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 2314

Spotkanie aktywnych kobiet

Mieszkanki gminy Pawłowice kierujące organizacjami społecznymi, stowarzyszeniami i organizacjami spotkały się początkiem marca z wójtem Franciszkiem Dziendzielem. Świętowany co roku Dzień Kobiet był pretekstem do spotkania przy wspólnym stole i rozmowy o istocie pracy społecznej.

Na spotkaniu, oprócz przedstawicielek NGO obecne były panie z Rady Osiedla Samorządu Mieszkańców w Pawłowicach oraz dyrektorki szkół, przedszkoli oraz jednostek organizacyjnych gminy. Panie otrzymały kwiaty i upominek - zapachową świeczkę z nadrukiem. Wójt omówił rok 2014 pod kątem zaangażowania kobiet w rozwój gminy. Podkreślał, że bez względu na formę działalności, wszystkie panie wpływają na życie kulturalno-społeczne swoich sołectw m. in. poprzez organizację biesiad, wycieczek, zajęć z aerobiku, działalności wydawniczej, szeroko rozumianej pielęgnacji historii i tradycji oraz tworzenia więzi pomiędzy mieszkańcami.

Spotkanie aktywnych kobiet - 6.03.2015 · fot. UG Pawłowice


Następnie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali tradycyjne "Sto lat". Spotkanie kobiet kierujących różnymi organizacjami i ożywiających życie społeczne w poszczególnych sołectwach było także okazją do wymiany doświadczeń. Dyrektorka Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach Bożena Wróbel zaprosiła wszystkie kobiety do skorzystania z bogatej oferty ośrodka, podkreślając, że każdej kobiecie należy się chwila relaksu. Natomiast radna Genowefa Klimosz zadbała o to, aby nikomu nie zabrakło dobrego humoru. Wszystkie panie dziękowały wójtowi za zorganizowanie tego spotkania oraz możliwość wspólnego świętowania.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.