pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2015
  • wyświetleń: 3904

Z butelką wódki na mundurowych

Policjanci z Pszczyny zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji rzucił w nich butelką z wódką. Swoje agresywne zachowanie tłumaczył tym, że był wówczas bardzo pijany i nie zdawał sobie sprawy z tego co czyni. Badanie wykazało przeszło dwa promile.

W środę około 19.00 policjanci z pszczyńskiej komendy udali się na miejsce zgłoszenia interwencji. W Pszczynie przed jednym ze sklepów monopolowych miał awanturować się jeden z klientów.

Wskazany mężczyzna, na widok stróżów prawa, zaczął krzyczeć, używając przy tym wulgaryzmów i niewybrednych żartów. Zwieńczeniem jego zachowania był rzut szklaną butelką w kierunku mundurowych. Na szczęście, okazał się mało precyzyjny.

27-latek z Pszczyny był do tego stopnia agresywny, że przez cały czas wykonywania wobec niego czynności służbowych, mundurowi musieli kilkukrotnie stosować chwyty obezwładniające i używać środków przymusu bezpośredniego. Nie obyło się też bez wsparcia innego patrolu.

Podejrzany odpowie teraz przed sądem za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.