pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2015
  • wyświetleń: 1655

Uczniowie w Gazecie Wyborczej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

W środę, 4 marca uczniowie kl. V i VI Zespołu Szkół w Miedźnej wyjechali na wycieczkę edukacyjną do redakcji i drukarni "Gazety Wyborczej" w Tychach. Wyjazd był niezwykłą formą poznania etapów pracy dziennikarza oraz cyklu powstawania gazety codziennej.

Na początku zapoznano nas z pracą redaktorów, dziennikarzy, grafików i fotoreporterów w lokalnym wydaniu dziennika. Prócz redakcji zobaczyliśmy też rozgłośnię radia Złote Przeboje, wcieliliśmy się w role radiowców. Na końcu trafiliśmy do drukarni, gdzie przygotowywane są matryce z tekstami i zdjęciami do druku. Obejrzeliśmy maszynę drukarską, na której drukowane jest około 60 tysięcy gazet na godzinę. Zobaczyliśmy wielkie rolki papieru, które po rozwinięciu mają długość 23 kilometrów.

Uczniowie w Gazecie Wyborczej - 4.03.2015 · fot. ZS Miedźna


Najbardziej zachwycił nas widok gazet przypiętych na taśmach i przesuwających się pod sufitem drukarni, trafiających do odpowiednich miejsc, skąd wywożone są do kiosków w całej Polsce południowej. Uczniowie byli zaskoczeni tym, że redakcja pracuje do godz. 24, a praca drukarza to przeważnie nocna zmiana, aby rano, każdy mógł kupić porcję świeżych wiadomości w postaci gazety. Mamy nadzieję, że wycieczka pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów, a z ich grona wyrosną dziennikarze, redaktorzy, graficy lub drukarze.

S. Nycz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj