Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2015
  • wyświetleń: 2291

Dwustu małych medalistów w SP 2

Początkiem marca aulę i korytarze w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, zapełnili mali sportowcy, którzy wzięli udział w Gminnych Zabawach Sportowych Przedszkolaków.

Każde dziecko uczestniczyło w jednej konkurencji, a było w czym wybierać! Biegi na czas, slalomy, "skoki kangurów" z woreczkami trzymanymi kolanami, "sadzenie ziemniaków", czyli wyścigi z wrzucaniem woreczków do obręczy, strzały piłką nożną i ręczną do bramek - to konkurencje, w których przedszkolaki świetnie radziły sobie same. Ale nie zabrakło też zabaw, podczas których swoimi umiejętnościami wespół z dziećmi wykazali się rodzice.

Widowiskowe były "biegi kelnerów", tych dużych i tych małych, slalomem z piłką do pin-ponga na talerzu. Rodzicom udawało się zręcznie łapać do kosza woreczki, rzucane przez ich pociechy. Wspólnie z dzieckiem zbierali na czas piłeczki tenisowe oraz wykonywali skoki w dal z miejsca. Wielkie emocje towarzyszyły zawodnikom nie tylko w czasie zawodów i kibicowania, ale również podczas dekoracji zwycięzców. Na podium bowiem znaleźli się nie tylko najlepsi, ale każde dziecko otrzymało medal i dyplom. Nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego "Sport dla wszystkich", który oczami dzieci pięknie oddał ideę integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Dwustu małych medalistów w SP 2 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli


Organizatorzy, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, zapatrzeni w swojego patrona wyrecytowali "Elementarz sportowca" zachęcając do aktywności ruchowej oraz uświetnili zawody pokazami tanecznymi "Meduza" i "Różowa Pantera" w wykonaniu szkolnego zespołu Kolorowa Tęcza. Przygotowali również prezentację o życiu szkoły.

Dyrektor szkoły Sebastian Pyjas pogratulował wspaniałych wyników wszystkim uczestnikom: Gminnego Przedszkola Publicznego "Bajka" we Frydku z Oddziałami Zamiejscowymi w Gilowicach, Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy w Górze, Gminnego Przedszkola Publicznego im. M. Kownackiej w Miedźnej, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima w Woli, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli oraz uczniom "zerówki" ze szkoły gospodarzy. Wszystkich zaprosił na kolejną olimpiadę przedszkolaków w przyszłym roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 2 w Woli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 2 w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 2 w Woli" podaj