pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2015
  • wyświetleń: 3084

Wola: mieszkańcy chcą posterunku

Mieszkańcy Woli domagają się ponownego utworzenia posterunku, a nawet komisariatu policji. Ich zdaniem, dzięki przywróceniu takiego punktu, zwiększyłby się poziom bezpieczeństwa w gminie.

Mieszkańcy Woli widzą szansę w zmianach na najwyższych szczeblach w policji. Wójt Bogdan Taranowski podczas spotkania przyznał, że wkrótce kolejny wniosek w tej sprawie zostanie przekazany nowym komendantom. Naczelnik wydziału prewencji, podinsp. Piotr Kost zaznaczył, że oczekuje od mieszkańców propozycji, które usprawniłyby reakcje mundurowych na zagrożenia w gminie. Podczas debaty z mieszkańcami prosił także o kierowanie uwag dotyczących tematów i obszarów, którymi, ze względu na poprawę bezpieczeństwa, należałoby się zająć w pierwszej kolejności.

Zebrani na spotkaniu mieszkańcy gminy dodatkowo zwrócili uwagę na problem młodych ludzi spożywających alkohol w miejscach publicznych, pieszych i rowerzystów bez oświetlenia oraz "zmory wiejskich dróg", czyli nietrzeźwych kierowców. Nie pominęli także problemu nadmiernej prędkości, z którą poruszają się samochody na drodze wojewódzkiej przebiegającej przez środek osiedla.

Z przeprowadzonych podczas debaty ankiet wynikało, że, w większości przypadków, mieszkańcy oczekują poprawy bezpieczeństwa poprzez ponowne utworzenie posterunku lub zwiększone zaangażowanie policyjnych sił i środków w gminie. Naczelnik podkreślił, iż wszystkie problemy i postulaty zgłaszane przez zebranych będą dokładnie przeanalizowane i staną się podstawą do działań podejmowanych przez pszczyńską policję.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.