pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2015
  • wyświetleń: 2358

Misztrzowie kuchni z podstawówki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

26 lutego w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach został przeprowadzony już po raz drugi konkurs kulinarny o tytuł Mistrza Kuchni. Wydarzenie to, przygotowane i przeprowadzone przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Pilisa, było kontynuacją treści edukacyjnych przekazywanych uczniom na zajęciach z techniki.

Uczestnikami rozgrywek były uczennice, które zostały wyłonione spośród wszystkich uczniów klas szóstych, przygotowujących sałatki oraz kanapki podczas tych właśnie zajęć. Autorkami najsmaczniejszych potraw okazały się same dziewczęta: Oliwia Cepiel, Kamila Czyż, Patrycja Herman, Sylwia Musioł i Rozalia Woźny i to właśnie one wzięły udział w wielkim finale, nad którym patronat objęła restauracja Smak Regionu. Nie mogło więc zabraknąć jej przedstawicieli w składzie jury. Funkcje jurorów pełnili więc: szef kuchni Restauracji Smak Regionu - Bartłomiej Paszek, Alina Baron - pracownica Restauracji Smak Regionu, Teresa Goszyc - intendentka szkolnej stołówki i Anna Boruta - pedagog szkolny.

Mistrz Kuchni - 26.02.2015 · fot. UG Pawłowice


Przed uczestniczkami stanęły niełatwe zadania. Już w domu każda z nich przygotowała krótką prezentację na temat swoich zainteresowań, umiejętności, sukcesów. Zadaniem domowym było również przygotowanie z pomocą rodziców popisowej potrawy, a mamy, które pomagały swoim córkom w ich przygotowaniu, obecne były również podczas turnieju i nie tylko dopingowały i trzymały kciuki, ale również włączyły się w jeden z etapów konkursu. Konkurencje kulinarne przebiegały w następujących kategoriach: sałatka owocowa lub warzywna, ubijanie piany z białek, panierowanie kotleta, usmażenie jajecznicy z użyciem różnych dodatków. Ocenie podlegało również danie przygotowane w domu.

Werdyktem jury tytuł Mistrza Kuchni 2015 otrzymała Patrycja Herman. Na podium znalazły się również: Kamila Czyż - II miejsce i Oliwia Cepiel - III miejsce. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody z rąk właściciela Smaku Regionu - pana Tadeusza Kudły, który był gościem honorowym turnieju.

Członkowie Jury podkreślili wzrastający poziom przygotowania uczestników oraz żywiołowość widowni. Wróży to w przyszłym roku na kolejnym turnieju jeszcze większe emocje.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj