pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2015
  • 10 marca 2015
  • wyświetleń: 5354

67 osób sprzątało zbiornik i rzekę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Aż 67 osób wzięło udział w sobotę (7 marca) w akcji sprzątania obrzeży zbiornika Łąka i rzeki Pszczynki. Zebrano 3,5 tony odpadów będących produktem wędkarsko-turystycznego pobytu nad wodą osób biwakujących i pseudo wędkarzy.

sprzątanie, akcja, śmieci, odpady, Łąka, zbiornik
67 osób sprzątało zbiornik i rzekę · fot. UM Pszczyna


- Pozostawienie tak dużej ilości śmieci świadczy o braku dbałości o ekologię, estetykę i jakość wypoczynku własnego jak i innych uczestników. Ubolewamy nad taką postawą części osób licznie odwiedzających co roku obrzeża zapory Łąka. Mamy jednak nadzieję, że dzięki takim akcją uda się pokazać skalę tego problemu oraz zaszczepić odpowiedzialność za otaczającą nas przyrodę - tłumaczy Krzysztof Przemyk z Koła nr 44 w Pszczynie Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach, które było inicjatorem akcji.

Udało się ją przeprowadzić przy współpracy burmistrza Pszczyny i zaprzyjaźnionych kół okręgu katowickiego: Pniówka, Boryni, Żor, Suszca, Czechowic-Dziedzic oraz klubu płetwonurków "Partnur" z Pszczyny zorganizowało akcję ekologiczną "Wielkie sprzątanie obrzeży zbiornika Łąka i rzeki Pszczynki".

- Pragniemy, żeby ta już pięcioletnia tradycja ,,Wielkiego Sprzątania’’ przyniosła pożądane efekty w postaci czystych brzegów i przejrzystej wody tego zbiornika - wyjaśnia ideę akcji Krzysztof Przemyk. - Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i aktywne włączenie się w akcję. Szczególne podziękowania składamy Zakładowi Zieleni Miejskiej w Pszczynie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj