pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 3207

You can sing w SP 2 w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj

W czwartek, 26 lutego Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli gościła młodych wykonawców piosenek anglojęzycznych. I gminny Konkurs Wokalny "You can sing" cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Miedźna.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów śpiewając solo, w duetach lub zespołach. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie piosenki były zaśpiewane w języku angielskim. Oprócz wspaniałego wykonania, wszyscy obecni na konkursie mogli podziwiać ciekawe stroje, jak i choreografie, jakie zaprezentowali zwłaszcza najmłodsi uczestnicy konkursu. Jury miało twardy orzech do zgryzienia i wyłonienie zwycięzców nie było prostym zadaniem.

You can sing w SP 2 w Woli - 26.02.2015 · fot. SP 2 w Woli


W kategorii klas młodszych szkół podstawowych wygrały Oliwia Waleczek i Martyna Bartas z SP we Frydku, które zaśpiewały "Hokey pokey". Złamana ręka jednej z uczennic nie przeszkodziła w wykonaniu trudnego układu do tej piosenki. Drugie miejsce przypadło uczniom z SP 1 w Woli - Wiktorii Witańskiej, Kornelii Czopce, Wiktorii Brańce i Krzysztofowi Jackowskiemu, którzy zaśpiewali piosenkę "Winter". Trzecie miejsce zdobyli gospodarze, uczniowie SP 2 Wola wykonując piosenkę "What do you want for Chritmas?" - Gaja Targoni, Karolina Chowaniec, Martyna Smrek, Ewa Frączek, Kasia Maciejewska, Weronika Węgrzynek i Filip Madejski.

Wśród starszych klas szkoły podstawowej zwyciężyła Magdalena Komandera, uczennica Zespołu Szkół w Miedźnej, która zaśpiewała piosenkę "Skyfall". Drugie miejsce zdobyła uczennica z tej samej szkoły Aleksandra Mika, która zagrała i zaśpiewała piosenkę Eltona Johna "Can you feel the love tonight", trzecie miejsce otrzymała Aleksandra Pałka, uczennica SP 1 Wola z piosenką "I see the light".

W najstarszej grupie - gimnazjum - niezwyciężone okazały się siostry Agnieszka i Weronika Sochackie z Zespołu Szkół w Miedźnej wykonując "Safe and Sound". Drugie miejsce zdobyła Małgorzata Płonka z Gimnazjum nr 2 w Woli, wykonując piosenkę "Say something". Trzecie miejsce zajęła Daria Michalska z Zespołu Szkół w Woli z piosenką "Hallelujah" z filmu "Shrek".

Konkurs uświetnił swoim występem zespół Kolorowa Tęcza, z SP 2 Wola, z pokazem Meduza i Różowa Pantera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli" podaj